Przejdź do głównej zawartości

Posty

Wyświetlanie postów z listopad, 2017

Rzut kostką

Rzut kostką .... Pod tym "rzutnym" tytułem ukryte jest jedno magiczno-matematyczne słowo...MNOŻENIE :) Dzieci za pomocą dwóch kości do gry, same dla siebie układały przykład. Zadanie polegało na wykonaniu dwóch rzutów kostką, a następnie zapisaniu tego w postaci iloczynu i podaniu wyniku. To kolejna przygoda z kośćmi, dzięki której przenieśliśmy się w świat mnożenia.                                                       Agata Kłys :)

Figury geometryczne

Nie dawno  na zajęciach z edukacji matematycznej zapoznaliśmy się z pojęciem figury geometrycznej.  Klasa druga wie co nazywamy figurą geometryczną, ale nie tylko...:) Dzieci dowiedziały się co to tangram i jakie ciekawe figury mogą wyjść z ułożenia tanów. Zobaczyli, że istnieje mnóstwo różnych kombinacji przedstawiających sylwetki ludzi, zwierząt, przedmiotów. Tangram pomógł dzieciom rozwinąć wyobraźnię geometryczną i zdolność kreatywnego myślenia, a zabawa podczas układania  rożnych wzorów była wyśmienita:)                                                                                                                                ...

DYKTANDO NIE MUSI BYĆ NUDNE!!!

Ortografia nie musi być nudna i to już wiemy.  Może kojarzyć się z dobrą zabawą i zdrową rywalizacją. W minionym tygodniu pierwszy  raz wprowadziłam "Dyktando Biegane". Na czym polega?? Na kartkach przygotowałam tekst dyktanda. Dzieci zostały podzielone na grupy.    W każdej grupie wybieramy tzw. biegaczy, którzy mają za zadanie podbiec do kartki z dyktandem, przeczytać zdanie, następnie podbiec do kolegi, koleżanki "pisarza" i podyktować zapamiętany fragment tekstu. Dzieci w trakcie zamieniały się rolami. Podczas zabawy obowiązuje cisza, a dyktowany tekst przekazujemy szeptem. "Biegane dyktando" wywołało wiele emocji i radości. Na samym końcu zabawy zadałam pytania: Jaki był cel tego co robiliście i co podobało się Wam najbardziej podczas dyktanda?Dzieci jednogłośnie odpowiedziały:" Współpraca i to, że mogliśmy być razem". Co było najtrudniejsze? Dzieci odpowiedziały: " zapamiętywanie". Czy chcecie więcej takich dyktand?: TAAAAK!!!...

ORTOGRAFIA NA WESOŁO

Ortografia wcale nie musi być....  nudna i trudna!!!! Do takich wniosków doszła klasa druga, która w zamian za nudne wypełnianie ćwiczeń i kart pracy gra w double ortograficzne oraz loteryjkę ortograficzną. Dzięki temu, po paru  minutach zabawy przeliterowanie wyrazu  grządka, nosorożec czy żarówka nie stanowią najmniejszego problemu:)!!!!                                                              Agata Kłys:)

Wirtualna podróż

W poniedziałkowy poranek uczniowie klasy trzeciej wybrali się w wirtualną podróż do Biskupina. Po podróży, która dostarczyła nam wielu niezapomnianych wrażeń, wykonaliśmy makietę. Do wykonania makiety potrzebowaliśmy: karton, zapałki oraz plastelinę. Oto kilka zdjęć z naszej dzisiejszej współpracy :)                                                                                                                  

CodeWeek i BÓBR

Ostatni miesiąc był bardzo pracowity pod względem informatycznym.  W październiku braliśmy udział w  CodeWeek , a dziś zakończył się  Międzynarodowy Konkurs Informatyczny BÓBR . Wszystkim biorącym udział bardzo dziękuję i liczę, że za rok grono konkursowiczów się powiększy. PS. CodeWeek zaliczyliśmy, czekamy jeszcze na wyniki z BOBRA :)